Autor:

START NIDZICA

Utworzono:

12.10.2014

Juniorzy Młodsi Startu Nidzica odnieśli wczoraj pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.
Od początku spotkania to my prowadziliśmy grę i częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. Pierwszą groźną sytuację stworzyliśmy w 17 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Cieślaka strzał głową oddał Alan Zasadzki. Piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości. Co się nie udało w 17 minucie wyszło w 20'. Znów dośrodkował Mateusz, a bramkę zdobył Alan. Start nie zwalnia tempa i w 25 minucie zdobył drugą bramkę. Pięknym prostopadłym podaniem popisał się Dominik Pyracki i sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mateusz Cieślak. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0.
Na początku drugiej połowy żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dobrej sytuacji do zdobycia bramki. W 61 minucie zakotłowało się pod bramką gości i pomocnik Welu zdobył kontaktową bramkę. Start bardzo szybko odpowiedział. Nasz bramkarz Patryk Grzybowski wybił piłkę pod pole karne gości, piłkę przejął Kacper Chaliński, który został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Alan Zasadzki i pewnym strzałem w dolny róg bramki zdobył gola. W 65 minucie było więc 3:1. W 78 minucie zdobyliśmy bramkę na 4:1. Dośrodkowanie Bartka Pukasa wybili obrońcy gospodarzy. Na 16 metrze stał jednak Patryk Jakubowski, który zgrał piłkę do Kacper Chalińskiego, a ten mocny strzałem umieścił piłkę w bramce. Gdy wszyscy spodziewali się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, zawodnik gospodarzy z okolicy połowy boiska wykonywał rzut wolny, błąd popełnił nasz bramkarz Andrzej Urbański, który za mocno wyszedł z linii bramkowej i piłka wpadła do bramki.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2. Jest to pierwszy komplet punktów na wyjeździe w tym sezonie. Po tym spotkaniu awansowaliśmy na 6 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegramy w sobotę w Nidzicy o godzinie 10.00, a naszym rywalem będzie LKS Orzeł Janowiec Kościelny. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie.